Klon palmowy 'Garnet'

60,00 zł
.

Acer palmatum 'Garnet' (szczepiony)

Wolno rosnące drzewko osiągające ok. 300 cm wysokości i 400 cm szerokości. Odmiana ta posiada mocno zredukowaną blaszkę liściową, która dodatkowo wybarwiona jest na jasno-purpurowy kolor, a jesienią przybiera pięknych, szkarłatnych odcieni. Drzewko ozdobne jest również zimą, gdy po opadnięciu liści prezentuje ozdobne, bordowe pędy.

  • doniczka: C5
  • pojemność: 5L
  • wysokość sadzonki: 40cm
  • wysokość szczepienia: 50cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Klony palmowe są roślinami nieco bardziej wymagającymi od innych krzewów liściastych. Jego płytki system korzeniowy sprawia, że jest nieco podatny na susze i mrozy, dlatego zimą należy zadbać o odpowiednią profilaktykę. Stanowisko, na którym rosną powinno być osłonięte od wiatru, słoneczne lub lekko zacienione. W promieniach słońca, będzie ładnie się wybarwiał, z drugiej strony zbyt mocne słońce może poparzyć jego liście. Klon palmowy lubi wilgotność, zarówno w podłożu jak i w powietrzu. Gleba powinna być żyzna, stale wilgotna o lekko kwaśnym odczynie. Ważne też aby była przepuszczalna, gdyż klon ten nie lubi stagnującej wody, która może powodować gnicie korzeni.  

ZASTOSOWANIE 

Klon palmowy doskonale wpasowuje się w obraz ogrodu japońskiego, ale świetnie sprawdzi się też w mniej egzotycznych kompozycjach. Najlepiej prezentuje się posadzony w pobliżu stawu lub oczka wodnego, co przy okazji zapewnia mu odpowiednią wilgoć. Może być sadzony zarówno pojedynczo, jak i w połączeniu z innymi roślinami. Lubi towarzystwo różaneczników oraz azalii. Bardzo ładnie wygląda też w kompozycjach z cieniolubnymi funkiami, formowanymi jałowcami oraz turzycami. Ze względu na jego płytki system korzeniowy, roślina ta doskonale sprawdza się w nasadzeniach pojemnikowych, zdobiących nasz taras czy balkon. 

Opis

Wysokość (cm)
300
Szerokość (cm)
400
Kolor liści
purpurowy
Stanowisko
półcieniste
Podłoże
wilgotne, żyzne, lekko kwaśne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.