Miechunka peruwiańska

10,00 zł
.

Physalis peruviana 

Szybko rosnąca bylina, osiągająca 100 cm wysokości i podobną szerokość. Kwitnienie rozpoczyna na przełomie maja i czerwca, choć to nie drobne białe kwiaty, a jesienne owoce są jej największą ozdobą. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 60cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Roślina jest niezwykle tolerancyjna względem podłoża. Dobrze czuje się na większości gleb ogrodowych, nie lubi jednak skrajności, czyli jałowych i suchych gleb oraz podmokłych, gliniastych stanowisk. Miechunka preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, jednak tam może nieco słabiej owocować. 

ZASTOSOWANIE

Miechunka idealnie komponuje się na tle jesiennej rabaty, gdzie wprowadza ciepły, pomarańczowy odcień. Dobrze prezentuje się w towarzystwie astrów oraz kolorowych berberysów. Ze względu na jej niezwykłą tolerancyjność względem warunków uprawy, nadaje się do obsadzania skraju lasów lub zagajników, ale także innych miejsc, gdzie niewiele roślin chce rosnąć. 

Opis

Wysokość (cm)
100
Szerokość (cm)
100
Czas kwitnienia:
V-VI
Kolor kwiatów:
biały
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
młode rośliny wymagają okrycia
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.