Żurawka drobna 'Palace Purple'

10,00 zł
.

Heuchera micrantha ‘Palace Purple’

Tworzy bardzo dekoracyjne, gęste kępy dorastające do 30cm wysokości i 40-50cm szerokości. Bylina ta posiada sercowate, bordowo-brązowe liście o metalicznym połysku. Na młodych listkach wyraźnie zaznaczone jest żyłkowanie oraz marmurkowy wzorek, natomiast starsze liście prezentują intensywne wybarwienie. Żurawka rozpoczyna kwitnienie w maju, wytwarza wówczas smukłe, wiechowate kwiatostany, które sprawiają, że roślina wygląda lekko i zwiewnie. Kwiaty w formie beżowych dzwoneczków, które charakteryzują się pięknym zapachem. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 10cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Żurawki wymagają gleby dobrej jakości. Powinna ona być żyzna, próchnicza i stale wilgotna. Najlepiej czują się na stanowiskach zacienionych. Odmiana ‘Palace purple’ dobrze radzi sobie również w słońcu, jednak wymaga wówczas częstszego podlewania, by podłoże było stale wilgotne. Żurawka jest rośliną w pełni mrozoodporną, nie można jednak dopuścić do nadmiernego zbierania się wody, gdyż może to doprowadzić do gnicia korzeni.

ZASTOSOWANIE

Ze względu na ciemne liście odmiany ‘Palace purple’ bardzo atrakcyjnie będzie komponować się wraz z roślinami o zielonych liściach, tj. funkia czy brunera wielkolistna, które również preferują stanowiska zacienione. Żurawki można wykorzystać jako rośliny obwódkowe ale także wyjątkowo prezentują się posadzone na balkonach w towarzystwie begonii lub turzyc. 

Opis

Wysokość (cm)
30
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
50
Szerokość (cm)
50
Czas kwitnienia:
V-VIII
Kolor kwiatów:
beżowy
Kolor liści
bordowo-brązowy
Stanowisko
półcieniste
Podłoże
wilgotne, średnio żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.