Pięciornik Nepalski

10,00 zł
.

Potentilla nepalensis

Wieloletnia, kępiasta bylina osiągająca około 30-60cm wysokości w trakcie kwitnienia. Polecana jest ze względu na piękne kwiaty i atrakcyjne, poziomkowe liście, które w całości są lekko owłosione. Kwitnienie rozpoczyna już w czerwcu, wówczas na roślinie pojawiają się karminowe kwiaty tworzące luźne kwiatostany. 

  • doniczka: C2
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonki: 15cm

Zdjęcia sadzonek wykonane zostały w pełni okresu wegetacji ( VI - VII )

W zależności od pory roku, wygląd sadzonek jest zmienny. Jeżeli forma sadzonki jest wartością nadrzędną, prosimy o informację w wiadomości, w celu przesłania aktualnego stanu rośliny.

STANOWISKO I UPRAWA

Pięciornik nepalski lubi stanowiska słoneczne ale toleruje też niewielki cień. Wymaga gleby przepuszczalnej, ale dobrze utrzymującej wilgoć o obojętnym lub lekko kwaśnym odczynie. Roślina kwitnie od czerwca do lipca, lecz można wywołać u niej drugie kwitnienie. W tym celu należy ją przyciąć pod koniec pierwszego kwitnienia i w przypadku długiej jesieni rozweseli nasz ogród ponownym, obfitym kwitnieniem. Pięciornik jest w pełni mrozoodporny, lecz stagnująca zimą woda wpływa niekorzystnie na roślinę. Dlatego warto okryć go na zimę (np. 5-litrową butelką wody, aby ograniczyć nieco dostęp do wody).

ZASTOSOWANIE

Pięciornik nepalski jest ciekawą propozycją na skalniak ze względu na swoje liście, które kształtem przypominają liście truskawek czy poziomek. Znajduje również zastosowanie jako roślina obwódkowa oraz wypełniająca puste miejsca między niższymi krzewami. Bardzo ładnie prezentuje się w połączeniu z macierzankami, przetacznikiem, rojnikami czy rozchodnikami.

Opis

Wysokość (cm)
40
Wysokość w czasie kwitnienia (cm)
60
Czas kwitnienia:
VI-IX
Kolor kwiatów:
karminowo-różowy
Kolor liści
zielony
Stanowisko
słoneczne, półcieniste
Podłoże
umiarkowanie wilgotne, żyzne
Mrozoodporność
Całkowita
Obsada
7szt./m2
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.